Ora News zbulon identitetin e pacientit që tentoi vetëvrasjen mesditën e sotme te Spitali Infektiv në QSUT.

Sipas asaj që raporton gazetari Besar Bajraktari, bëhet fjalë për shtetasin R.G, nga qyteti i Fierit.

Pacienti është shtruar dje në Infektiv pas infektimit me Covid-19, ndërsa nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore, edhe pse policia deklaroi më herët se ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 10.11.2020, rreth orës 12:30, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi R.G., 69 vjeç,  i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe  vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.