VIDEO/ Shtatë të vdekur nga një zjarr në një klub nate në Spanjë

VIDEO/ Shtatë të vdekur nga një zjarr në një klub nate

Të paktën shtatë persona kanë vdekur në një zjarr që shpërtheu në një klub nate në Murcia, në juglindje të Spanjës, sipas shërbimeve të urgjencës atje.

Zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit së sotëm në klubin e natës Teatre, njoftojnë shërbimet e urgjencës në platformën e mediave sociale Twitter.

“Shërbimet e urgjencës konfirmojnë vdekjen e gjashtë personave brenda klubit të natës Teatre,” shkroi kryebashkiaku Jose Bagesta në X, duke shtuar se policia po punon për të përcaktuar shkakun e zjarrit.

Zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit janë ende në kërkim të të mbijetuarve. Shërbimet e urgjencës në Murcia thanë se katër persona u plagosën dhe se numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet.

EMISIONET