Shkoi për të blerë në supermarket, oficeri ndalon grabitjen e armatosur. Shikoni videon

Shkoi për të blerë në supermarket, oficeri ndalon grabitjen

Një oficer policie në Barcelonë është futur në një supermarket për të blerë por ka përfunduar duke ‘luftuar’ me një grabitës, i cili ishte futur brenda për të vjedhur.

Sipas mediave të huaja, grabitësi ishte i armatosur.

Në pamjet e filmuara nga kamerat e dyqanit shihet oficeri i cili ndërhyn ndërsa grabitësi tenton të marrë paratë te kasa. Siç shihet polici e kap grabitësin dhe me forcë e dytyron të ulet përmbys në dysheme, ku më pas i ka hequr dhe thikën që mbante në dorë.

I dyshuari, 47 vjeç, ndodhet në burg nën dyshimin për grabitje me armë. 

Mësohet se 47-vjeçari edhe me parë ishte përfshirë në grabitje.

Shikoni videon.

 

EMISIONET