Donte të shtrohej në psikiatri, gruaja godet doktoreshen me bastun se refuzonte ta shtronte

Donte të shtrohej në psikiatri, gruaja godet doktoreshen me bastun se

Një grua ka rrahur një mjek në spitalin Carlo Poma në Mantua.

Ajo pretendoi se ishte e shtruar në psikiatri edhe pse nuk kishte nevojë dhe, përballë refuzimit të mjekes së urgjencës, ajo e rrahu atë.

Mjekja raportoi për traumë në krah, ndërsa pacientja u raportua për ndërprerje të shërbimit publik.

Gruaja shkoi në urgjencë duke thënë se ishte grindur me burrin e saj dhe se kishte nevojë për shtrimin në repartin e psikiatrisë pasi nuk donte të shkonte në shtëpi.

Mjekja thirri një koleg psikiatër për një konsultë, i cili përjashtoi nevojën për shtrimin në spital.

Në atë moment gruaja u tërbua dhe filloi të ofendonte të dy mjekët.

E teksa ata e shoqëruan në dhomën e pritjes me karrocë, ajo tentoi ta godiste me bastun në kokë mjekun, ndërsa ai ngriti krahun e tij.

Më pas pacientja abuzive u qetësua falë ndërhyrjes së mjekëve dhe infermierëve të tjerë.

Prillin e kaluar i njëjti mjek, po ashtu gjatë shërbimit në urgjencë, u godit me grusht në fytyrë nga një pacient i inatosur pasi sipas tij, teksa priste në dhomën e pritjes për ekzaminim, i kishin vjedhur pantoflat.

EMISIONET