"I vuri duart në fyt" Policja përleshet me shoferin, kalimtarët vrapojnë ta ndihmojn ta arrestojë. Shikoni videon

"I vuri duart në fyt" Policja përleshet me shoferin,

Pamjet filmike të një kamera sigurie kapën momentin kur disa qytetarë ndihmuan policen e cila po konfrontohej fizikisht me një 64 vjeçar të cilin e kishte ndaluar për një kontroll rutinë dokumentesh.

Ngjarja u shënua në Ohajo. Nga pamjet duket që policja e ndalon atë për një kontroll rutinë.

Burri i identifikuar si David Koubeck, 64-vjeçar u ndalua pasi po ecte me shpejtësi tej normave të lejuara.

Në një moment policja I kërkon të ulet por ai refuzon dhe këtu nis përleshja.

Disa qytetarë I vijnë në ndihmë polices e cila arrin ti vërë prangat dhe thërret skuadrën në ndihmë.

 

EMISIONET