“Më ndihmoni po vdes”/ Derri i plagosur i merr jetën gjuetarit 36-vjeçar, mesazhi i fundit i të riut

“Më ndihmoni po vdes”/ Derri i plagosur i merr jetën

Giulio Burattini, 36 vjeç, ka humbur jetën në sy të babait të tij ndërsa të dy kishin dale për gjueti pranë një rezervatit natyror në rajonin e Toskanës në Itali.

Sipas mediave italiane Giulio kishte gjuajtur një derr të egër, i cili ishte rrëzuar në tokë, por derri nuk kishte ngordhur. Derri e kafshoi 36-vjeçarin në majën e këmbës së tij të djathtë, duke i prerë arterien femorale nga e cila më pas edhe vdiq.

Ndërkohë teksa po ndërronte jetë, ai u ka dërguar një mesazh miqve të tij përmes radio-marrëse: ‘Ndihmë, më ndihmoni po vdes’.

Ekipet e shpëtimit dhe shërbimet e urgjencës shkuan në pyll për ti dhënë ndihmën e parë 36-vjeçarit, por ai kishte humbur shumë gjak dhre nuk mund i të mbijetonte.

EMISIONET