Me 10 të shtëna, roja i sigurisë vret vëllain dhe kunatën në tavolinën e bukës

Me 10 të shtëna, roja i sigurisë vret vëllain dhe

Një çift bashkëshortësh u gjetën të vrarë në shtëpinë e tyre në komunën e Paese, në provincën e Trevisos. 

Viktimat janë Lino Pestrin, 63 vjeç dhe Rosanna Trento, 57.

Burrë e grua u vranë nga vëllai i tij, 51-vjeçari Massimo Pestrin, i cili rrëfeu në polici vrasjen e dyfishtë dhe u arrestua.

Ngjarja ka ndodhur në një shtëpi që ndodhet brenda fermës Pestrin, e përdorur për mbarështimin e lopëve. 

Familja përbëhet nga katër vëllezër dhe dy motra: Walter, Lino, Lucia, Agnese, Giancarlo dhe Massimo. 

Lino dhe Massimo jetonin në një shtëpi brenda kompanisë dhe tragjedia ndodhi mes tyre mëngjesin e së mërkurës, në orët e drekës.

Çfarë ndodhi

Rreth orës 13:20, në kuzhinën e shtëpisë së Lino Pestrinit, vëllai i tij  Massimo  hyri dhe qëlloi vëllanë dhe kunatën e tij me rreth dhjetë të shtëna. 

Dy viktimat u goditën në pjesën e sipërme të trupit teksa ishin ulur në një tavolinë, gati për të ngrënë drekën. 

Arma e përdorur nga Massimo Pestrin mbahej rregullisht pasi burri punonte si roje sigurie. 

itali krim ne familje

EMISIONET