Kapet me 58 kg kanabis në banesë, arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Spanjë

Kapet me 58 kg kanabis në banesë, arrestohet 24-vjeçari

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Spanjë, pasi është kapur me 58 kg kanabis në banesë.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se shqiptari ka pasur dhe një tjetër bashkëpunëtor, por nuk është gjetur ende.

Pas konfirmimit të dyshimeve fillestare Garda Civile ka kryer kontrolle në tre pallatet, të marra me qira nga i dyshuari, njërën prej të cilave e ka përdorur si vendbanim.

Kapet me 58 kg kanabis në banesë, arrestohet 24-vjeçari

Efektivët e policisë arritën të verifikonin sesi shtëpitë ishin të pajisura në mënyrë perfekte për kultivimin e kanabis sativa në ambiente të mbyllura, me dhoma të klasifikuara sipas fazës së rritjes në të cilën ndodheshin bimët.

Gjatë kontrollit fizik në ambient u gjetën dhe sekuestruan mbi 15 gr marijuanë, dhe 58 kg kanabis sativa.

spanje arrestohet shqiptari kanabis

EMISIONET