Hamasi: Mbi 13,000 të vdekur në Gaza që nga fillimi i luftës

Hamasi: Mbi 13,000 të vdekur në Gaza që nga fillimi i luftës

Qeveria e Hamasit njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra.

Numri i të plagosurve është 30 mijë.

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit njoftoi se 41 anëtarë të së njëjtës familje u vranë sot nga një sulm ajror në shtëpinë e tyre në qendër të qytetit të Gazës.

EMISIONET