Prekëse! Me lot në sy djali vrapon drejt trupit të pajetë të babait që humbi jetën nga sulmi

Prekëse! Me lot në sy djali vrapon drejt trupit të pajetë

Pamje prekëse vijnë nga Palestina.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet se djali i vogël vrapon duke qarë drejt të atit, i cili po përcillet në banesën e fundit, pasi ka mbetur i vrarë në luftën mes Palestinës dhe Izraelit.

Siç shihet në video djali vrapon me ngashërim drejt të atit, teksa shkon pranë personave që mbanin trupin e të atit.

Numri i viktimave në luftën mes Izraelit dhe Palestinës është gjithnjë e në rritje. Deri tani rreth 40 persona kanë humbur jetën nga konfrontime raketa, ku nga 40 persona rreth 5 janë izraelit, ndërsa pjesa dërrmuese janë palestinezë.                                                                                                                                                                                                                                                                                               

EMISIONET