Burri i infermieres që vrau tre fëmijët e tyre thotë se e ka falur atë: Faleni edhe ju!

Burri i infermieres që vrau tre fëmijët e tyre thotë se e ka

Burri i një infermiereje që vrau tre fëmijët e saj ka thënë se ai e fal atë ndërsa u shpreh për pikëllimin e tij 'torturues dhe të pamëshirshëm'.

Patrick Clancy, 34 vjeç, i bëri zbulimet në një faqe GoFundMe ku foli për veprimet e gruas së tij Lindsay për herë të parë.

Pas vdekjes së tre fëmijëve të tyre - Cora, 5 vjeç, Dawson, 3 vjeç dhe Callan, tetë muajsh - Lindsay u përpoq të vetëvritet, por ajo mbijetoi dhe mbetet në spital.

Nëna, 32 vjeçe, thuhet se vuante nga depresioni pas lindjes në kohën e tragjedisë të martën (24 janar).

Kjo ndodhi kur Patrick “doli jashtë për 25 minuta” për të marrë ushqim, vetëm për t'u kthyer për të zbuluar gruan e tij pa ndjenja jashtë shtëpisë së familjes.

"Shumë njerëz kanë thënë se nuk mund ta imagjinojnë dhe kanë të drejtë, nuk ka absolutisht asgjë që mund t'ju përgatisë," - shkroi Patrick të shtunën (28 janar).

"Shoku dhe dhimbja janë torturuese dhe të pamëshirshme. Më kujtohen vazhdimisht dhe me pak gjumë që bëj, i ëndërroj vazhdimisht". – shtoi ai.

Lindsay, e cila ishte me leje nga puna e saj në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts, tani akuzohet për vrasje dhe dyshohet se ajo vuante nga psikoza pas lindjes kur vrau fëmijët e saj.

Ajo e kishte përshkruar më parë betejën e saj me depresionin pas lindjes në një postim në Facebook - gjashtë javë pas lindjes së Callan në maj të vitit të kaluar.

Patrick u hap për marrëdhënien e tij me gruan e tij dhe u kërkoi njerëzve të shikonin në zemrat e tyre për ta falur atë. Patrick më pas vlerësoi përkushtimin e Lindsay për të qenë infermiere dhe nënë.

“Ajo i pëlqente të ishte infermiere, por asgjë nuk përputhej me dashurinë e saj intensive për fëmijët tanë dhe përkushtimin për të qenë nënë”, shpjegoi ai.

Duke inkurajuar njerëzit që ta falin atë, Patrick shtoi: "Unë dua t'ju kërkoj të gjithëve që ta gjeni thellë brenda vetes që ta falni Lindsay-in, ashtu si unë. Lindsay i vërtetë ishte bujarisht i dashur dhe i kujdesshëm ndaj të gjithëve – mua, fëmijëve tanë, familjes, miqve dhe pacientëve të saj.”

EMISIONET