4 të vdekur në një aksident rrugor në Bolivi

4 të vdekur në një aksident rrugor në Bolivi

Të paktën katër persona u vranë dhe disa u plagosën kur një kamion u përplas me një minibus në një rrugë që lidh departamentet e Bolivisë Cochabamba dhe Oruro, tha policia lokale.

Tragjedia ndodhi në qytetin Lavini në Cochabamba, sipas Marcelo Gomez, zëvendësdrejtor i Njësisë së Operacioneve Tranzit Cochabamba. Ai ka raportuar se tre nga të vdekurit ishin pasagjerë në minibus, ndërsa i katërti ishte drejtuesi i kamionit.

Policia, zjarrfikësit dhe ambulancat kanë shkuar në vendin e aksidentit për të shpëtuar të plagosurit dhe për të kryer punën e shpëtimit. Shkaku i aksidentit po hetohet.

EMISIONET