Sulm me thikë në Francë, pesë të plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë

Sulm me thikë në Francë, pesë të plagosur, një

Një sulm me thikë ka ndodhur në Francë. Sulmi ka ndodhur në një dyqan në lagjen Borny të Metz.

Katër të rinj kanë mbetur të plagosur, njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë. Sipas mediave të huaja, autorët e dyshuar ndodhen në arrati.

Sakaq autoritetet po vijojnë hetimet për zbardhjen  e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

EMISIONET