Pas humbjes së rëndë në Serie A ndaj Fiorentinës, Cristino Ronaldo ka vendosur të kalojë Krishtlindjet me familjen e tij në Dubai.

Në Emiratet e Bashkuara Arabe do të ndahen edhe çmimet “Globe Soccer Awards”, me portugezin që është në listë për top futbollistët e 2020 dhe më të mirin e shekullit, raporton Ora News.

Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, princin  e kurorës së Dubait, ka postuar një video në Instagram ku shfaqet në palestër përkrah yllit portugez.

/a.r,OraNews