Asnjë i mbijetuar nga Audi që "fluturoi" nga mbikalimi i Saukut, ndërron jetë te Trauma drejtuesi i mjetit

Asnjë i mbijetuar nga makina "Audi" që ra nga mbikalimi i Saukut, duke u rrëzuar mbi një tjetër mjet që lëvizte në atë  aks.

Pas dy vajzave që gjetën vdekjen në vend ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës edhe drejtuesi i mjetit Klevis Ruçaj, 20 vjeç.

Poll
Asnjë i mbijetuar nga Audi që "fluturoi" nga mbikalimi i
Ne foto Klevis Ruçaj

"Në vijim të aksidentit të dhënë më parë, të ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit të TEG-ut, ku humbën jetën dy shtetase, ju informojmë se si pasojë e dëmtimeve të marra ka ndërruar jetë në spital shtetasi K. R, 20 vjeç drejtuesi i automjetit tip "Audi" njoftoi policia.

Në aksident mbetën të plagosur dhe tre personat që udhëtonin në mjetin tip "Honda", përkatësisht O.K, A.K dhe Q.K.

Ngjarja ndodhi në orën 17:55 të së enjtes në portën lindore hyrëse të kryeqytetit.

Mësohet se automjeti tip "Audi" me drejtues 24-vjeçarin K.R duke udhëtuar ne unazën lindore me drejtim levizje nga Farka per tek rrethrrotullimi pranë TEG, pasi ka humbur kontrollin, ka thyer barrierat e mbikalimit dhe përfundoi në autostradën Tiranë-Elbasan, duke aksidentuar mjetin tip "Honda", me drejtues 60-vjeçarin Q.K.

Automjeti që ka rënë nga mbikallimi e ka kthyer në një grumbull hekurishtesh makinën poshtë nga përplasja e fortë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përgjegjësinë për aksidentin me dy viktima

EMISIONET