"Alternime vranësirash dhe kthjellimesh"/ Ja parashikimi i motit për këtë të shtunë

"Alternime vranësirash dhe kthjellimesh"/ Ja parashikimi i motit

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore relativisht të lagështa me origjinë jugore.

Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Vranësirat në relievet malore në jug të vendit do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët hera herës në formë shtrëngata afatshkurtra lokale.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi deri në 10m/sek  duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

"Alternime vranësirash dhe kthjellimesh"/ Ja parashikimi i motit

EMISIONET