Mbrojtësi i Juventusit Alex Sandro ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ky është një lajm i keq për Juventusin dhe trajnerin Andrea Pirlon përpara ndeshjes derbi ndaj Milanit.

Futbollisti 29 vjeçar ka simptoma të lehta dhe është vetë-izoluar në banesën e tij.

Lajmin e ka bërë publik vetë klubi bardhezi në një deklaratë në rrjetet e saj zyrtare ku ka konfirmuar infektimin e mbrojtësit 29-vjeçar.