E rëndë në Milano, 31-vjeçarja përdhunohet në banjon e lokalit

E rëndë në Milano, 31-vjeçarja përdhunohet në

Një rast i rëndë përdhunimi ka ndodhur  në Milano ku është dhunuar nga një i panjohur në banjën e një diskotekë një grua.

Është historia dramatike e një vajze 31-vjeçare, e cila teksa ndodhej në një klub në Via Padova për të kaluar mbrëmjen me një grup miqsh, e gjeti veten duke përjetuar një makth që për pak sa nuk i kishte hequr kujtesën. E tronditur, ajo nuk i kujtohej as zëri i burrit që dyshohet se e përdhunoi.

Rasti, një tjetër në një qytet ku përdhunimet dhe sulmet ndaj grave po shumohen, ka ndodhur, sipas dëshmisë së viktimës të mbledhur deri më tani si nga 118 operatorët që e shpëtuan ashtu edhe nga karabinierët, në Q Club, një vend që ofron muzikë tekno dhe house, dhe ku të shtunën mbrëma u organizua një shfaqje burleske.

Punonjësja 31-vjeçare italiane me banim në zonën e Milanos, siç ka shpjeguar vetë, ka lënë miqtë e saj rreth orës 3 për të shkuar në tualet.

Aty asaj iu bashkua një burrë që nuk e kishte parë kurrë më parë, i cili, duke përfituar nga fakti se tualeti ishte i shkretë, e sulmoi, ndoshta e goditi dhe më pas një herë e ndaloi e detyroi të kryente marrëdhënie seksuale dhe më në fund u zhduk.

Menjëherë pas kësaj, miqtë, nga të cilët e reja u kthye e mërzitur, dhanë alarmin: u thirrën shërbimet e shpëtimit dhe ushtarët e Armës.

E reja e trullosur u dërgua në klinikën Mangiagalli për të dhënë mbështetje dhe ndihmë për gratë viktima të dhunës dhe përndjekjes.

E traumatizuar nga ajo që i ndodhi, ajo nuk ishte në gjendje të jepte asnjë përshkrim për sulmuesin e saj apo të tregonte nëse ai ishte italian apo kishte theks të huaj apo të tregonte ngjyrën e lëkurës së tij apo as të bënte një ankesë zyrtare në këtë moment.

Ankesa që më pas iu paraqit karabinierëve, në mënyrë që prokuroria të hapte hetimet.

Pak më shumë se një javë më parë, po në Milano, një 36-vjeçare u  sulmua dhe u përdhunua  në një nga ashensorët e Stacionit Qendror.

EMISIONET