E ofendoi për madhësinë e penisit, ish polici dënohet me burg përjetë për vrasjen e të dashurës

E ofendoi për madhësinë e penisit, ish polici dënohet me

Një ish-oficer policie është dënuar me burgim të përjetshëm pasi qëlloi të dashurën e tij, e cila nënvlerësoi madhësinë e penisit të tij.

Jason 'Moose' Cunningham, një ish-polic me Zyrën e Sherifit të Qarkut Richmond, u deklarua fajtor për vrasje me qëllim dhe posedim të një arme zjarri pasi vrau partneren e tij 37-vjeçare, Nicole Diane Harrington.

48-vjeçarja qëlloi Harrington në pjesën e pasme të kokës pasi ajo bëri komente fyese për burrërinë e ish-policit në qershor 2020 në Augusta, sipas një deklarate nga Zyra e Prokurorit të Qarkut Augusta.

Ai thuhet se e la atë për të vdekur në ashensorin e garazhit të parkimit të Rrugës Reynolds. Cunningham kishte një lidhje me Harrington, i cili ishte i martuar në atë kohë.

Pas vrasjes, Cunningham shkoi në arrati, gjë që çoi në një përplasje tetë-orëshe me policët në Clarks Hill Lake përpara se të arrestohej.

Në fillim të kësaj jave, ai u dënua me 35 vjet burgim të përjetshëm, si dhe pesë vjet të tjera për armëmbajtjen e zjarrit gjatë kryerjes së një krimi.

Cunningham u largua nga forca në vitin 2018 kur ai rezultoi pozitiv për një substancë të paligjshme ndërsa ishte në turn. Harrington ka lënë pas tre fëmijët e saj.

EMISIONET