Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emsionin "360 Gradë" në RTV Ora deklaroi se vizita me zyrtarin e lartë të DASH, Palmer nuk ishte vizitë presioni sepse në të kundërt do kishte zgjatur vetëm 7-8 minuta dhe jo 78 minuta.

Kryemadhi: Raportet e DASH nuk janë deklatrat mediatike dhe zoti Palmer takohet me çdo qeveri. Vizita me Palmer, nëse do ishte takim presioni nuk do zgjaste 78 minuta, por do zgjaste 7-8 minuta dhe do ikte. Me zotin Rama, Palmer ndenji 30 minuta dhe 70 minuta ndenji me ministrat dhe i ka shpieguar Besa Shahinit politikën për arsimin shqiptar, ky Genbt Cakaj i shpiegonte ....

Jam e kënaqur nga takimi me Palmer.

/Ora News.tv/