Lajmet nga Lifestyle

Familja Obama pushime në Indonezi

Barack Obama bashkë me familjen e tij po shijojnë pushimet në Indonezi, duke bërë rafting dhe duke vizituar tempuj. Obama  bashkë me gruan dhe dy vajzat e tij vizituan një tempull të lashtë budist në ishullin Bali. Obama është një …

Trump ngacmon gazetaren në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i SHBA, Donald Trump është parë teksa flirtonte me një gazetare në Shtëpinë e Bardhë. Trump ishte duke biseduar në telefon me kryeministrin irlandez, kur e ndërpreu telefonatën për ta komplimentuar gazetaren. “Keni një buzëqeshje të bukur”, i thotë …

Pronari qëllon për vdekje grabitësit

Dy grabitës mbetën të vrarë nga pronari i një shtëpie, teksa ky i fundit i qëlloi ata pa mëshirë. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin dramatik në Brentwood, Kaliforni. Videoja, e cila u lirua nga fqinji Reggie Nichols, tregon se …

Turistët po ecnin në rrugë, e pësojnë keqas

Dy turistë po ecnin normal në të ashtuquajturën “lagjen franceze” në News Orleans, kur papritur sulmohet dhe rrihen barbarisht. Qëllimi është grabitja e tyre dhe autorët e arritën këtë. Policia ka arrestuar dy persona për rrahjen e dhunshme të turistëve …

Po ziejnë në kazan qenin e gjallë!

Ky është momenti shokues kur një qen po zihet i gjallë në një kazan me ujë të nxehtë. Në fshatrat e Kinës, kjo është diçka e zakonshme edhe pse mizore. Kinezët hanë të gjitha kafshët që ekzistojnë në tokë përfshirë …

Banditi me mitraloz bëri gabimin fatal me nënën e tij pas 5 vitesh në kërkim

Një super hajdut bankash është arrestuar nga FBI-ja amerikane pas 5 vitesh në arrati. Hajduti i bankës i njohur si “Banditi Ak-47”, vishej me veshje antiplumb dhe kapuç në kokë, ndërsa kishte të preferuar një armë mitraloz AK-47. Gjatë bastisjes …

Këtij burri i vdesin gratë në shtrat

Një ish-kuzhinier ka mohuar vrasjen e të dashurës së tij duke pretenduar se akti seksual mund t’i ketë shkaktuar “aneurizëm vdekjeprurës”. Ish-kuzhinier Robert Trigg, 52 vjeç, mohon vrasjen e të dashurve të tij Caroline Devlin, 35 vjeç dhe Susan Nicholson, …

Thyen aksidentalisht byzylykun 34.000 pound, i bie të fikët

Një turisteje në Kinë i ka rënë të fikët pasi aksidentalisht ka thyer një byzylyk me vlerë 34,000 pound ndërsa po e provonte në dyqan. Gruaja po vizitonte një treg në qytetin Ruili dhe vendosi që të provonte byzylykun. Po …

Nuk i hapet parashuta, shikoni çfarë ndodh

Një prashutist ka përjetuar momëntin më të tmerrshëm të jetës së tij.  Ai bëri një hedhje të rrezikshme nga ajri por parashuta e tij nuk u hap. Ngjarja ka ndodhur më 14 qershor në Kossen, Austri dhe është filmuar filmuar …

Gjigandi i rrjeteve sociale Facebook arrin 2 miliardë përdorues

Gjigani i rrjeteve sociale Facebook ka arritur në 2 miliardë përdorues ose ndryshme më shumë se ¼ e popullsisë së botës. “Komuniteti i Facebook ka arritur zyrtarisht në 2 miliardë njerëz,”-ka shkruar në një postim në Facebook bashkëthemeluesi dhe shefi …

Burri merr mbidozë heroine, e dashura përpiqet ta shpëtojë

Një video shokuese, e cila është publikuar live në Facebook, tregon momentin kur një grua përpiqet që të shpëtojë të dashurin e saj që kishte marrë mbidozë heroine brenda një makine të parkuar në Massachusetts. Disa banorë të zonës që …

Nëse ju kanë mbaruar produktet kozmetike, mund ti krijoni me ushqime

Një vajzë nga Shanghai i Kinës ka publikuar një video në Youtube ku tregon se si vajzat mund të bëjnë grimin nëpërmjet disa ushqimeve. Ajo përdor miell dhe pluhur kakao për të krijuar një krem pudër, i cili më pas …

Lojtarja e tenisit pozon nudo për revistën e njohur

Caroline Wozniacki është ndër lojtaret më të mira të tenisit që ka pozuar nudo për revistën e njohur ESPN ku duket si një supermodele. 26-vjecarja ka bërë që të gjithë të besojnë në format e tyre trupore. “Nëse nuk dukem …

Fëmijët thyejnë rekordin botëror, kërcejnë në litar 225 herë brenda minutit

14 nxënësit e një shkolle fillore në Japoni kanë thyer rekordin botëror duke kërcyer në lojën me litar 225 herë brenda një minute. Në një video të publikuar nga Dailymail duket se si ata janë sinkronizuar me njëri-tjetrin duke bërë …

Tanku aksidentohet në mes të qytetit

Një aksident i pazakontë ka ndodhur në një nga rrugët kryesor të kryeqytetit bjellorus, Minskut. Një drejtues tanku humbi kontrollin e mjetit ushtarak duke pësuar një rrotullim thuajse 360 gradë. Rrugët e ishin të mbuluara dhe kjo ishte një nga …

Përplaset fuqishëm nga autobusi, por….

Ky është momenti kur një burrë goditet nga një autobus, por më pas “jeta e tij vazhdon normalisht”. Menjëherë pas përplasjes siç shihet nga kamerat e sigurisë, burri ngrihet dhe vazhdon rrugën. Simon Smith, 53 vjeç, po kalonte rrugën në …

70-vjeçari largohet nga azili për të konsumuar lëndë narkotike

Një burrë i sëmurë ka kërkuar që të dalë jashtë azilit ku kishte një staf i cili kujdesej për të pasi dëshironte të konsumonte lëndë narkotike në ditët e fundit të jetës. Patrick Dave u diagnostikua me kancer në dhjetorin …

Doktori seksi kërkon shtëpi me qera, ‘çmenden’ vajzat në rrjetet sociale

Rehan Munir është një djalë nga Pakistani që kërkon të gjejë një shtëpi me qera pasi do të shperngulet në New York. Pasi publikoi një shkrim në Gipsy Housing, pati reagime të menjëhershme nga vajzat të cilat ishin të gatshme …

Avokati debaton me gratë, merr goditje e bie në tokë pa ndjenja

Një avokat  nga Argjentina është rrëzuar pa ndjenja në tokë nga grushti i një personi ndërsa po debatonte me një grup femrash. Pamjet janë publikuar në rrjete sociale ku duket qartë si një burrë me këmishë të bardhë debaton ashpër …

Kujdes kur hidhni njerëz në ujë, mund të përfundojnë në gjendje të rëndë

Një burrë dhe një djalë i ri janë përpjekur që të hedhin një vajzë në ujë, por nuk ia kanë dalë pasi ajo u rrëzua në cepin e anijes. Në një video të publikuar nga Dailymail duket se si ata …

Tani mund ta luani ‘Super Mario’ në rrugë

Shumë prej të rinjve janë rritur me lojën e famshme ‘Super Mario’, ndërsa tani vjen në një version tjetër që mund të luhet në jetë reale. Abhishek nga New York ka krijuar levelin e parë të lojës ku nuk është …

Kap burrin duke e tradhëtuar, ja çfarë i bën gruaja dhe dy miqtë e saj

Një video e tmerrshme, e cila është bërë virale në internet, na vërteton se sa e dhunshme mund të jetë një grua kineze kur gjen bashkëshortin e saj në shtrat  me një grua tjetër. Gruaja së bashku me dy  miqtë …

Një fshat indian do të vetëquhet tashmë… Trump!

Ekziston kulla ”Trump” në mes të Nju Jorkut apo hotelet ”Trump”, plot luks, nëpër qytetet e botës, tani do të ketë edhe fshati Trump, një fshat i humbur në Indi që ka vendosur të ndërrojë emrin. Marora, një komunë e …

5 muajshe shtatzënë, atletja vrapon 800 metra

Atletja amerikane  Alysia Montano ka arritur që të vrapojë 800 metra në muajin e pestë të shtatëzanisë të enjten në garën e vrapit USA Track dhe Field Championships.  31-vjeçarja pavarësisht se nuk arriti që të fitojë garën shënoi në mënyrë …

Skena qesharake e hajdutit

Ndonjëherë, njerëzit i bëjnë gjërat më të vështira se sa mund të jenë, thjesht duke mos i shikuar në shumë këndvështrime. Kjo video për të qeshur tregon momentin mbase tejet banal të një hajduti. Ai bën përpjekje të vështira për …

I jepte vajzës gji teksa ngrinte mocion në Parlament

Një senatore në Australi ngriti një mocion në Parlamentin federal australian, ndërsa ushqente me gji vajzën e saj 14 muajshe. Ajo prezantoi mocionin të enjten, ndërsa përfaqëson të Gjelbrit nga Queenslandi. Mocioni ka të bëjë me sëmundjen e mushkërive të …

E detyruan të hante testikujt e vet dhe të bënte seks me qenin, krimi më mizor

Një çifti i pashpirt ka detyruar një njeri të ushqehet me testikujt e tij, kur e torturuan për vdekje. I dyshuari Jimmy Prout, 43 vjeç, vuajti një fushatë të egër abuzimi nga vrasësit e tij, Zahid Zaman, 43 vjeç, dhe …

Më në fund vjen roboti që hekuros rrobat

TEO është roboti i krijuar në Spanjë që përdoret për hekurosjen e rrobave.  Roboti ka të instaluar një kamera në kokë që i jep një paraqitje 3D të asaj që do hekurosë. Ndërkohë është në procesin e përsosjes pasi i …

9-vjeçarja kërkon ndihmë pasi shokët e klasës e godasin vazhdimisht

Një vajzë 9-vjecare nga Washington ka treguar historinë e saj nëpërmjet një video në Facebook ku shokët e klasës e ofendojnë dhe e godasin. Ajo ndihet e fyer dhe e parespektuar dhe kërkon ndihmën e të gjithëve që ti japin …

Delja lind krijesën e pazakontë, banorët në panik

Fshatarët e tmerruar kanë jetuar me frikë pasi një dele ka lindur një krijesë të çuditshme, që për të moshuarit është gjysmë-njeri dhe gjysmë-kafshë dhe se ajo sipas tyre është e dërguar nga djalli. Shumë prej 4 mijë banorëve dhe …

Për miliona amerikanë po vjen errësira në mes të ditës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përjetojnë eklipsin e saj të parë nga njëri bregdet në tjetrit në më shumë se një shekull. Eklipsi do të përjetohet më 21 gusht dhe miliona amerikanë do të kenë mundësinë për të …

Burri ‘i propozon’ 5-vjeçares

Grant Tribbet është një burrë duhet ti propozonte të dashurës së tij, Cassandra Reschar por duhet të sigurohej që vajza e saj 5-vjecare ta pranonte si baba. Kur erdhi koha që të bënte propozimin, ai u ul në gjunjë për …

“Nuk më lini të vishem si dua, vij në punë me fustan”

Një i ri ndërmori një veprim sfidues duke shkuar në punë me pantallona të shkurtra, por kompania e ktheu mbrapsht. 20 vjeçari britanik Joey Barge, nga Buckinghamshire, për shkak të të nxehtit vendosi të “protestonte” kundër kodit të veshjes. Kompania …

Nuk kanë uniformë të shkurtër në shkollë, djemtë protestojnë duke veshur funde

Disa djem kanë vendosur një mënyrë shumë të çuditshme për të protestuar kundër poltikës së rreptë të shkollës së tyre që nuk i lejon të vishen me pantallona të shkurtra në këto ditë të nxehta të verës. Nxënësit në Kolegjin …

Gratë kapen për flokësh, njerëzit shijojnë “spektaklin”

Dy gra janë filmuar duke u kapur për flokësh pranë një parku lojrash për fëmijë, ndërsa njerëzit që i shikonin kanë filluar duke i tallur dhe i inkurajonin që të vazhdonin “dyluftimin”. “Përdorni grushta,”-bërtisin ata. Video është postuar në Facebook …

Senatorja kalon mocionin në Parlament teksa ushqen me gji vajzën

Senatorja e Greens Larissa Waters tregon se mund të bëjë njëkohësisht edhe rolin e nënës dhe të politikanes. Teksa kalonte një mocion mbi sëmundjen e Mushkërisë së Zezë në Parlamentin Federal Australian, Waters mbante në dorë dhe ushqente vajzën e …

Reagimi i babait kur i ndryshon pelenën e foshnjes së tij

Kur heq pelenat e një foshnje do të përballesh me erën e keqe dhe shumë prindër anembanë globit e kanë problem ta bëjnë këtë gjë. Por reagimi i një babai nga Zelanda e Re ka qenë shumë i tmerrshëm dhe …

Tradita e çuditshme, përgjaket deti në Ishujt Faroe

Për shkak të një tradite të çuditshme deti në Ishujt Faroe është përgjakur. Kjo për shkak se gjuetarët kanë vrarë qindra mijëra balena të pafajshme. Vit pas viti, balenat janë të detyruara të notojnë në brigjet e ishujve danezë gjatë …

Polici telefonon karrotrecin për të marrë motorin lodër

Kalimtarët kanë mbetur të zhgënjyer kur policia ka thirrur karrotrecin për të marrë një motor të vogël fëmijësh. Oficiertë kanë vendosur që të sekuestrojnë motorin  pasi një 17-vjeçar është arrestuar me dyshimin se ka vjedhur atë. Sapo ka parë policinë …

6-vjeçari autik rradhit 196 shtetet sipas rendit alfabetik

Një djalë autik është bërë bërë shumë i njohur në të gjithë botës pasi është filmuar duke rradhitur 196 shtetet e botës sipas rendit alfabetik. Jayden Binkley nga Arnoldi, Nottingham i mësoi emrat pasi prindërit i blenë një atlas 3 …

Përdhunohet vajza në spital, protestuesit e zemëruar dhunojnë policët

Pasi një vajzë adoleshente është droguar dhe përdhunuar në një spital në Indi qindra portesutues kanë dalë në rrugë. Oficierët e policisë janë përpjekur që të kontrollojnë turmën e zemëruar mbledhur jashtë Spitalit Jagriti në qytetin Kanpur, por protestuesit u …

E pabesueshme, çfarë heqin punëtorët për rikonstruksionin e Murit të Madh Kinez

A keni menduar ndonjëherë se si Muri i Madh i Kinës mbahet në një gjendje mjaft të mirë? Rikonstruksioni dhe mbajtja në gjendje të mirë të Murit të Madh Kinez kërkon shumë kohë dhe shumë kujdes. Videoja që është bërë …

Parukjerja vullnetare e të pastrehëve

Parukjerja Franziska Dinter punon vullnetarisht që t’u kthejë të pastrehëve një pjesë të dinjitetit. Në stacionin e trenit Bahnhof Zoo në Berlin mblidhen për ditë njerëz të pastrehë që presin përpara qendrës humanitare për ushqim falas, për të bërë një …

I propozoi të dashurës martesë, injorohet para të gjithëve

Assel Nurmukhambetova nga Skocia ka qenë duke u diplomuar, kur i dashuri i saj shfaqet para të gjithëve duke i propozuar martesë dhe ajo e injoroi para të gjithëve. Reagimi i saj nuk ishte ai që të gjithë prisnim. Ajo …

Ecën i zhveshur në mes të rrugës, befason këmbësorët

Një këmbësor që ecën i zhveshur me një karrocë në mes  të rrugës ka befasuar këmbësorët, si dhe ka shkaktuar trazime në internet. Për disa ditë do të jetë festivali i famshëm i muzikës botërore ‘Glastonbury’ dhe mund të jetë …

Të mbijetuarit e zjarrit në Londër do strehohen në apartamente luksoze

Rreth 250 njerëz kanë mbetur të pastrehë nga zjarri në kullën Grenfell në Londër. Autoritetet e vendit kanë gjetur menjëherë zgjidhje për ta duke blerë 68 apartamente prej 2.5 miliardë dollarësh në një pallat luksoz. Pallati ka gjithsej 500 apartamente, …

Gardianit i bie të fikët, të burgosurit nuk bënë atë që mund të mendohet

Gjashtë të burgosur kishin mundësinë e artë për t’u arratisur, por jo vetëm nuk e bënë këtë, por vunë dorën në zemër dhe shpëtuan gardianin e burgut, të cilit i kishte rënë të fikët gjatë kryerjes së detyrës. Gardiani mori …

Nuk do ta besoni kurrë sa vjeç është kjo femër

Në shikim të parë, kjo mund të duket si një studente e re. Por në jetën reale, Lure Hsu është duke mbushur 42 vjec. Ajo është një stiliste e njohur nga Tajvani që mori vëmendjen e rrjeteve sociale prej pamjes …

Peshonte 266 kg, vdes nga organi gjenital

Një grua e shkatërruar vëzhgoi djalin e saj të vdiste nga një kancer i rrallë në penisin e tij, ndërsa nuk iu bënë dot as skanimet e nevojshme për shkak se ishte shumë i shëndoshë për t’u vendosur në skaner. …

Udhëtoi 24 orë me avion për të befasuar nënën për 60-vjetorin e lindjes

I riu  ka fluturuar me avion  nga Australia për në Angli,  për të surprizuar nënën e tij për ditëlindjen e  60-të të saj. Ai ka udhëtuar 24 orë duke kaluar rreth 15 mijë kilometra, vetëm që të gëzonte të ëmën …

4 vjeçarja që imiton femrat më të njohura në botë

Nëna së bashku me një vajzë katër vjeçare në Kolumbi punojnë bashkë për të risjellë veshjet e femrave më të njohura në botë dhe që kanë lënë gjurmë ndër vite. Peña vendosi të hapte një llogari në instagram për të …

Kafe me vezë, duhet ta provoni

 Nësë të bie rasti të ecësh në rrugët e Vietnamit do e kuptosh se ata janë shumë të dhënë pas kafes. Shikon persona të cilë janë ulur diku në ndonjë ndenjëse dhe konsumojnë kafen e tyre, por ajo që është …

Kotelja e paralizuar, në vend të këmbëve rrota

Hanna Shaw është një vajzë e cila ka pasion macet dhe përkujdeset për to.  Në një vizitë rutinë në strehën e maceve ajo donte të adaptonte një kotele dhe vëmendien ja tërhoqi direkt kotelja me emrin Chloe. Ajo është vetëm …

“Robinson Crusoe” jeton prej 20 vitesh në një ishull të shkretë

Është zbuluar Robinson Crusoe në jetën e vërtetë. Ai është ish-milioneri David Glasheen, i cili u transferua në ishullin Restoration, në Australisë Veri-Lindore, në maj të vitit 1997 pasi humbi gjithë pasurinë e tij në pas rrëzimit të bursës së …

Merr pjesën në garën e vrapimit në mal, adoleshenti vritet nga ariu

Një adoleshent është vrarë nga një ari  ndërsa po konkuronte në një garë vrapimi të dielën. Patrick Cooper u sulmua për vdekje nga ariu kur po vraponte në garën Robert Spurr Memorial Hill Climb në Alaskë. 16-vjeçari thuhet se i ka …

E pabesueshme, burri rrëmben fëmijën për 10 sekonda në restorant

Një fëmijë i vogël është tentuar që të rrëmbehet në një restorant familjar në Johanesburg, Afrikë e Jugut. Djali largohet vetëm dy metra larg prindërve të tij dhe një burrë ka arritur që për 10 sekonda  ta marrë  dhe tenton …

Rinoceronti nuk e lejon të futet në ujë, hipopotami e sulmon

Një hipopotam i zemëruar ka sulmur rinoceronit pasi ky i fundit nuk pranoi ta linte të futej në një rezeruar uji gjatë një thatësire në Afrikën e Jugut. Stanley Robertsonka kapur pamjet tronditëse ndërsa po i bënte gudiën turistëve dhe …

Festivali i Spanjës, burri i veshur si djalli kërcen mbi foshnjet

Një burrë i veshur si djalli ka kërcyer mbi bebet gjatë një nga festivaleve vjetore më të çuditshme të botës në Spanjë. “El Colacho” ose ndryshe “Kërcimi mbi foshnjet” daton që në vitin 1620 dhe ushtrohet si praktikë pasi mendohet …

Gëlltit grerëzën, Presidenti i Kosta Rikës: Proteinë e pastër

Presidenti i Kosta Rikës, Luis Guillermo Solis Rivera ka gëlltitur një grerëz gjatë një interviste në Buenos Aires, javën e kaluar. Ai ka vendosur që ta kalojë këtë situatë të sikletshme duke bërë batutë me gazetarët. “Sapo kam ngrënë një …