Do të jenë pjesë e skuadrës edhe për sezonin në vazhdim, portieri Klajdi Kuka, mbrojtësit Vilson Lila dhe Emiliano Çela. Mesfushorët, Xhynejt Çutra dhe Sokol Mziu si edhe sulmuesi Taulant Marku. Të 6-të këta futbollistë kanë firmosur ditën e sotme kontratën e rinovimit që i bën zyrtarisht pjesë të Kastriotit edhe për një sezon. Lajmi u konfirmuar nga vetë klubi krutan në rrjetin social "Facebook"./Ora News.tv/