Klodian Duro do të jetë trajneri i ri i Kamzës. Lajmi konfirmohet nga vetë klubi përmes një postimi në facebook.

Prezantimi zyrtar do te zhvillohet neser (e merkure) ora 17:00 ne ambjentet e klubit.

Shkarkimi i Bledar Devollit

Humbja ndaj Teutës i kushtoi shtrenjtë teknikut të Kamzës, Bledar Devolli që menjëherë pas përfundimit të ndeshjes u shkarkua nga stoli i skuadrës  

Një vendim disi i nxituar ky nga kryesia e klubit, pasi Kamza kishte grumbulluar 3 pikë në tre javë kampionat, ku kishte prodhuar dhe një lojë mjaft të bukur, por kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu dhe presidenti i klubit Naim Qarri duket se nuk e kanë kapërdirë mirë humbjen e dytë radhazi në kampionat duke larguar nga drejtimi i klubit trajnerin Devolli. 

Kamza e nisi sezonin me një fitore të rëndësishme ndaj Tiranës brenda në "Selman Stërmasi". /Ora News.tv/