Albi Alla dhe Cristian Sirghi janë dy afrimet më të fundit të klubit të Flamurtarit. Bregdetarët kanë zyrtarizuar dy blerjet më të fundit, duke "blinduar" në një farë mënyrë prapavijën e skuadrës së drejtuar nga Ilir Daja.

I pari u largua paraditen e sotme nga Kukësi dhe menjëherë gjeti gjuhën e përbashkët me vlonjatët, ku edhe shkoi për t’u vënë nën urdhrat e Dajës.

Sa i përket rumunit, bëhet fjalë për një mbrojtës 32-vjeçar, që ka luajtur me disa skuadra në Rumani, si Otelul Galati, Chiajna, Panduri dhe Gaz Metan, ndërkohë që kjo është eksperienca e tretë e tij jashtë Rumanisë, pasi më parë është aktivizuar në kampionatin izraelit dhe atë qipriot./Ora News.tv/