Në ambjentet e brendshme të piramidës në kryeqytet ka rënë zjarr mbrëmjen e sotme.

Mësohet se flakët janë shuar ndërsa  pas ka mbetur vetëm tymi që shihet ende. Dy zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.

“Më datë 21.11.2020, rreth orës 18:15, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ka rënë zjarr në ambientet e Piramidës, ku ka vetëm dëme materiale. Sherbimet e zjarrfikseve ndodhen në vendngjarje dhe bënë të mundur fikjen e zjarrit”.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.