Një apartament  në katin e trete në lagjen “29 nëntori” është përfshirë  nga flakët mëngjesin e sotëm në qytetin e Fierit.

Dyshimet e para janë se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike nga lavatriçja e cila ka qenë e ndezur. Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit.