Të shtunën që kaloi në emisionin “Dy Botë” në Rtv Ora të gjithë e pamë se në krah të Rudina Dembacaj qëndronte bukuroshja, Xhensila Pere.

Një natë plot emocione dhe duke qenë se prezantimi nuk është fusha e saj Xhensila ja kaloi me sukses si në çdo projekt tjetër ku ajo merr pjesë.

Së fundmi modelja bukuroshe e ftuar në emisionin “Ditë e Re” mëngjesin e sotëm ka folur në lidhje me këtë eksperiencë të re.  Mirëpo, ajo çfarë na bëri pështypje nga biseda e Xhensilës është fakti që ish- prezantuesja e emisionit “Dy Botë”, Xhesi Muçaj  e kishte hequr nga followrsat në Instagram.

Epo sot të gjithë e dimë që një unfollow në Instagram do të thotë shumë.

“Këto janë çështje klikimesh ,janë veprime fëmijësh ,unë isha duke i bëre like dhe në një moment shoh që më kishte hequr nga folloëersat dhe thash ok vazhdojmë me pjesën e shoë biz po e heq edhe unë.

Por, këto janë gjëra të parëndësishme dhe mendoj që është e kotë sepse çdo njeri e njeh peshën e tij dhe sado që të jap Xhensila, ajo ka vendin  e vet, ka dhënë buzëqeshjet e saj, tani është rradha që të jap unë buzëqeshjet e mia. Nuk mendoj se duhet t’i japim konotacione negative ,ato janë çështje klikimesh,  por mua me intereson pjesa  e impaktit të publikut sepse në fund të fundit ne jemi për të.”