Vrasja e taksistit, vëllezërit pranojnë krimin: 71-vjeçari na ngacmonte motrën dhe nënën

Vrasja e taksistit, vëllezërit pranojnë krimin: 71-vjeçari

Detaje të reja dalin në dritë nga vrasja e taksistit 71-vjeçar, Abdullah Budlla në aksin Fushë Krujë-Vorë.

Ngjarja e ndodhur më datë 03.08.2020, ka pasur si autorë 2 vëllezërit, Sajmir dhe Arsil Shera të cilët janë prangosur nga policia.

Arrestimi i tyre u bë pasi u gjurmua automjeti blu me portobagazh duke ecur me shpejtësi të lartë.

Ndalimi i tyre është bërë pranë zonës ku ishte kryer dhe krimi ku lanë të vdekur Budllën me 7 plumba.

Të marrë në pyetje nga policia lidhur me rrethanat e ngjarjes ata kanë pranuar krimin.

Vëllezërit janë pohuar se kishin dyshime se 71-vjeçari i ngacmonte motrën dhe nënën.

Ata shprehen se janë munduar ta sqarojnë si situatë duke u konfliktuar edhe më parë, ndërkohë që ngjarja në 3 gush precipitoi në vrasje.

Lexo edhe: Vrasja e 71-vjeçarit në Rinas, policia në verifikim aktivitetin e familjarëve dhe dy djemve në Itali

Zbardhet vrasja e taksistit në Rinas, kapen 2 vëllezërit të dyshuar si autorë të ngjarjes

https://youtu.be/jByQkJcAhVE

EMISIONET