Një automjet tip ‘Ford Mondei’ është përfshirë nga flakët në ecje mbrëmjen e djeshme (11 gusht).

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja të Vlorës.

Mjeti është djegur plotësisht, dhe ishte në pronësi të shtetasit I.SH.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se shkaku është aksidental për shkak të një defekti teknik të automjetit.