VIDEO/ Tottenham pranë trofeut të parë, në finale pret një nga United-City

VIDEO/ Tottenham pranë trofeut të parë, në finale pret

Tottenham është skuadra e parë finaliste e Carabao Cup, pasi triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Brentford dhe tani mbetet në pritje për të mësuar kundërshtarin në finale, që do të dalë nesër nga derbi i Manchesterit, United-City.

Trajneri portugez i londinezëve Jose Mourinho nuk kurseu asnjë prej titullarëve në gjysmëfinalen e sotme, ndërsa sfida u zhbllokua nga mesfushori Sissoko në minutën e 12′, pas një asisti të mbrojtësit spanjoll Reguilon.

Në minutën e 70′ ishte sulmuesi koreano-jugor Hueng Min Son ai që shënoi edhe golin e dytë, duke vulosur kalimin për në finale.

EMISIONET