Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5 ballësh, i shkallës Rihter, ka tronditur mëngjesin e sotëm Maqedoninë e Veriut dhe shtete përreth saj, përfshirë edhe një pjesë të Shqipërisë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Leunovo, në afërsi të Mavrovës, me thellësi prej 10 kilometrash.

Një video e regjistuar në një dyqan në Tetovë dëshmon se tërmeti ka qenë qenë i fuqishëm duke përhapur panik te qytetarët.

Ja pamjet: