Reperi Don Xhoni, i shndërruar në një fenomen në rrjetet sociale, vazhdon të jetë akoma në qendër të vëmendjes dhe shumë i dashur nga ndjekësit.

Projektet e tij muzikore shpesh herë janë bërë edhe virale në rrjete sociale.

I tillë është edhe një ‘freestyle’ që ka realizuar së fundmi, i cili vazhdimisht po qarkullon në rrjetet më të popullarizuara në “TikTok”.

Në bazë të postimeve, janë krijuar mbi 25 mijë video me ‘freestyle-in’ e tij bashkangjitur një koreografie.

Kjo është nisur nga një llogari e quajtur ‘Melvinux’ (video e tyre tashmë ka 3.3 milionë shikime), e cila poston ‘freesytle’ të këngëtarëve të ndryshëm nga e gjithë bota, e që më pas të gjithë kanë vazhduar të përdorin këtë muzikë.