Real Madridit i mjafton Vinicius për të marrë 3 pikët e rradhës në La Liga.

Braziliani realizoi një gol të thjeshtë në minutën e 65-të në përballjen e mbrëmjes së djeshme ndak Valladolidit, falë një “asisti” të dhuruar nga mbrojtja kundërshtare, në tentativë për të larguar rrezikun.

https://tpc.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html Në fakt, talentit të “Los Blancos” i mjaftuan vetëm 7 minuta në fushë për të shënuar, pasi në të 58-tën zëvendësoi Joviçin, që edhe në këtë takim e humbi shansin për të bindur trajnerin Zidane mbi aftësitë e tij.

Në këtë takim, Real Madrid vinte me mungesat e rëndësishme të Eden Hazard dhe Toni Kroos.