Publikohen imazhe nga aksidenti ku u përfshi futbollisti i Arsenal Joe Willock.

Talenti i Premier Legue ishte në bordin e një Mercedes AMG G-Class, me një vlerë tregu 140 mijë sterlina, kur papritmas humbi kontrollin e mjetit, raporton Ora News.

Futbollisti ishte duke lëvizur me shpejtësi në autostradën A1, me destinacion Londrën Veriore, kur humbi një prej gomave dhe doli nga rruga.

Pavarësisht tronditjes, futbollisti që fiton 21 mijë paund në javë, shpëtoi pa asnjë dëmtim nga aksidenti.

Momenti i aksidentit: