Lajm i dhimbshëm nga Portugalia.

Futbollisti 24-vjeçar Aleks Apolinario ka ndërruar, pas sulmit në zemër që pësoi disa ditë më parë, teksa ishte duke luajtur me skuadrën e tij.

24-vjeçari u shemb në fushë gjatë ndeshjes mes Alvercës dhe Almerias në Ligën e Tretë të Portugalisë disa ditë më parë por pas qëndrimit disa-ditor në spital nuzk ka mundur të mbijetojë.

3 Janar, 17:23 – Episod tronditës gjatë ndeshjes Alverca – União Almeirim, e vlefshme për ligën e tretë në Portugali.

Futbollisti brazilian i Alverca, Alex Apolinário, pësoi një atak kardiak gjatë ndeshje duke ngjallur panik në fushë dhe jo vetëm.

Menjëherë pas kësaj, në fushë është futur autoambulanca e cila e ka transportuar në spital dhe sipas mediave portugeze lojtari është duke luftuar me vdekjen/

Pas këtij momenti ndeshja e cila kishte startuar dit e sotme nga ora 12:00, u pezullua dhe do të luhet një ditë tjetër.