Eduardo Camavinga ka shënuar një gol spektakolar në ndeshjen e tij të parë si titullar me Francën, në fitoren e djeshme 7-1 ndaj Ukrainës.

Me këtë gol, lojtari që është 17 vjeç e 11 muaj, është bërë futbollisti më i ri që ka shënuar për Francën në 100 vitet e fundit.

Rekordin e mban Maurice Gastiger, i cili para 106 vitesh ka shënuar ndaj Zvicrës në moshën 17 vjeç e 5 muaj.

I lindur në Angola, Camavinga u zhvendos në Francë kur ishte vetëm 2 vjeç.

Ai ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me Rennes në vitin 2018 dhe ka një kontratë me këtë klub deri në vitin 2022.