Alessandro Florenzi është transferuar para pak javësh tek Paris Saint Germain në Francë, nga skuadra e Romës në formë huazimi.

Ai ka shënuar golin e parë në kampionatin francez dhe është një gol i çmendur, ndoshta më i bukuri që keni parë ditët e fundit.

Momentalisht po luhet pjesa e dytë PSG-Angers dhe rezultati është 5-1.