Zoto: Ja pse ndiqen personazhet që shajnë në rrjete sociale

Arlind Zoto, Ekspert i marketingut Dixhital i ftuar në emisionin “Epiqendër” të moderatores së Ora News Sonila Musai tha se shumë përdorues të rrjeteve sociale ndjekin ato personazhe që shajnë apo fyejnë në rrjetet sociale kryesisht Tik-Tok ndërsa u shpreh se 90 % e përdoruesve i gjen duke sharë dhe fyer njëri tjetrin.

 

Për ekspertin këto raste ndiqen si një nga mënyrat për të larguar problemet që ato mund të kenë.

 

 

 

 

 

EMISIONET