Zjarrfikëset "luftojnë" me flakët në Shkodër, kërkohet ndihmë nga Emergjencat Civile dhe ndërhyrje nga ajri me helikopter

Një zjarri masiv përfshiu tregun e rrobave të përdorura gjatë pasdites së sotme në lagjen “Ndoc Mazi” të Shkodrës.

Gjithashtu flakët kanë asfiksuar edhe njerëzit, që ndodheshin aty pranë. Bëhet me dije se flakët kanë shkrumbuar 25 njësi tregtare dhe kanë djegur totalisht një banesë.

Zjarrfikëset "luftojnë" me flakët në Shkodër,

EMISIONET