Zjarr në Qafë Mali, rrezikoheshin dy shtëpi, ndërhyn zjarrfikësja

Zjarr në Qafë Mali, rrezikoheshin dy shtëpi, ndërhyn

Në fshatin Qafë Mali, ka rënë zjarr.

Burime për Ora News, bëjnë me dije se është bërë e mundur ndërhyrja në kohë e strukturave reaguese me 2 mjete zjarrfikëse duke bërë të mundur izolimin dhe më pas fikjen e zjarri.

Mësohet se nëse zjarri nuk do ishte shuar 2 shtëpi rrezikoheshin të përfshiheshin nga flakët

EMISIONET