Zgjedhjet e 6 marsit, Duka: S’do kandidoj për kryetar bashkie në Durrës, ja për kë do shkojnë votat

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është shprehur se nuk do të kandidojë për kryetar Bashkie në Durrës në zgjedhjet vendore që do të mbahen më 6 mars 2022.

Në një intervistë për RTV Ora, ai tha se votat që do të marrë kjo parti do të shkojnë për kandidatin që është më i pëlqyer nga qytetarët.

Agron Duka: Unë nuk kam shprehur asnjëherë ambicien për të kandiduar në për kryetar Bashkie, sidomos në situatën ku është opozitë. Votat e partisë agrare do të shkojnë drejt kandidatin që është më i pëlqyer nga qytetarët. 99%  nuk do të jem kandidat për zgjedhjet vendore në Durrës. Tatimorët te bizneset kanë lidhjen vetëm me FSHF dhe jo me ambicien time për të kandiduar në zgjedhje.

Përgatiti Anila Kolgjini.

EMISIONET