Vlora "helmohet" nga djegia e mbeturinave

Bie sërish zjarr tek fusha e mbeturinave në Vlorë. Kësaj radhe po digjen mbetje plastike dhe goma. Shtëllunga e tymit po ndotin tashmë gjithë qytetin.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar zjarrfikësit.

Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, i vendosur nga banorë të zonës.

EMISIONET