VIDEO/ Shpërthejnë tubat e ujësjellësit në Burrel, investimi prej 14 mln euro i Bashkisë

VIDEO/ Shpërthejnë tubat e ujësjellësit në Burrel,

Kryetarja e Partisë Demokratike Burrel, Denisa Vata ka denoncuar demtimin e tubave të ujësjellësit të qytetit të Burrelit.

Nga pamjet që ka sjellë në një postim në Facebook-un e saj shihen qartë shatërvane që shpërthejnë nga tubat e ujësjellësave, në të cilat Vata shprehet se Bashkia e Matit ka investuar mbi 14 milion euro.

Postimi i plotë:

Do thoni ju ku eshte bere kjo foto?!

Kjo eshte nje nga tubat e ujsjellsit te Burrelit qe ka kushtuar mbi 14 miljon euro nga Bashkia Mat.

SPAKU kur do e thirrni “gardistin” apo e keni thirur e s’tregoni [????]

Ne ditet ne vijim kemi dhe te tjera qe do tjua vejm ne dispozicion

 

EMISIONET