U ble sot nga koncesionari, "Benzi" merr flakë në lëvizje

U ble sot nga koncesionari, "Benzi" merr flakë në

Një automjet u përfshi nga flakët në lëvizje në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në Rrugën e Dibrës, ku ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur automjeti tip "Benz", me drejtues shtetasin E. Ll.

Policia thotë se automjeti është blerë ditën e sotme nga një koncensionar automjetesh dhe drejtuesi i tij po qarkullonte me targa provizore.

Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale dhe paraprakisht dyshohet se zjarri në mjet ka rënë aksidentalisht.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

EMISIONET