U aksidentua me motor në Devoll, 64-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

U aksidentua me motor në Devoll, 64-vjeçari niset me helikopter

Një 64-vjeçar ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një aksident me motor në Devoll.

Shtetasi Trifon Kordalli u plagos rëndë pasi humbi duke drejtuar një motomjet tip “Yamaha” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Ai është nisur me helikopter drejt Tiranës, për mjekim më të specializuar për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore.

Aksidenti ndodhi rreth orës 11:15, në hyrje të fshatit Tren. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të daljes nga rruga.

EMISIONET