Tym e flakë, Izraeli intensifikon bombardimet në Rripin e Gazës, si dukej sot në mëngjes

Mëngjesin e sotëm, flakët dhe retë e tymit po rriten në qytetin e Gazës.

Sulmet ajrore izraelite kanë goditur shtëpinë e familjarëve të rangut të lartë të grupit militant Hamas, shkruan AFP

Ushtria e Izraelit tha se po shënjestronte udhëheqësit militantë të Hamasit në shenjë hakmarrjeje pas një breshëri raketash të hedhura nga Gaza në drejtim të Izraelit.

Gjithashtu selia e policisë është vendosur në shënjestër të këtyre sulmeve.

 

EMISIONET