Tragjedi/ Vdes vajza 13 vjeçe e familjes shqiptare. U rrëzua nga kati i pestë i pallatit

Tragjedi/ Vdes vajza 13 vjeçe e familjes shqiptare. U rrëzua nga

Një 13-vjeçare shqiptare humbi jetën pasi ra nga kati i pestë i një pallati në rrethana ende të paqarta të shtunën e 26 nëntorit në qytetin  Ban-Saint-Martin pranë Metz në Francë.

Vajza ishte nxënëse e klasës së katërt në Kolegjin Jean-Bauchez.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Ajo ishte fëmija më i madh i familjes shqiptare informon kryetari i bashkisë së qytetit në një prononcim për median franceze duke shtuar se vajza kishte qenë një fëmijë tepër aktiv madje dhe drejtuese e  tepër aktiv dhe përfaqësuese e nxënësve të Kolegjit.

Prindërit e nxënësve të Kolegjit janë të tronditur psikologjikisht nga ngjarja e rëndë ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e rethanave, shkruan media franceze. 

Gjithashtu trupi i pajetë i vajzës do i nënshtrohet autopsisë. 

EMISIONET