Tiranë/ Plumba drejt banesës, arrestohet i riu

Tiranë/ Plumba drejt banesës, arrestohet i riu

Një 27 vjeçar i shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë është arrestuar nga policia e Tiranës pasi akuzohet si autor i sulmit me armë në drejtim të banesës së shtetasit Artur Korteshi.

Ngjarja është shënuar më 20 prill në rrugën "Shaban Bardhoshi" në Tiranë.

Arrestimi i Ronaldo Gurabardhit është bërë nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 dhe ndaj tij rëndojnë akuzat  "Vrasje" e mbetur në tentativë "Armëmbajtja pa leje" dhe "Prishja e qetësisë publike".

 

EMISIONET