Shkodër/ Përfshihet nga zjarri Mali i Taraboshit, digjen pyje e kullota, zjarrfikësja në vendngjarje

Pasditen e sotme, Mali i Taraboshit në Shkodër është përfshirë nga zjarri.

Burime për Ora News, bëjnë me dije se zjarri ka qenë i qëllimshëm, ndërkohë si pasojë e zjarrit janë djegur pisha e kullota.

Shkodër/ Përfshihet nga zjarri Mali i Taraboshit, digjen pyje e

Mësohet se 2 zjarrfikëse kanë arritur në zonë, dhe po përpiqen që të neutralizojnë flakët.

EMISIONET