Shiste lëndë narkotike në ambientet e lokalit të tij dhe në zona të ndryshme të qytetit, arrestohet 36-vjeçari

Shiste lëndë narkotike në ambientet e lokalit të tij dhe

Policia e Elbasanit ka vënë  në pranga  36-vjeçarin, Amarildo Sallaj, pasi në kuadër të një hetimi të nisur që prej vitit 2021, ka rezultuar se shtetasi, shiste doza të lëndës narkotike në lokalin e tij dhe zona të ndryshme të qytetit të Elbasanit.

Gjithashtu, 36-vjecari akuzohet për të njëjtën vepër penale, në kuadër të megaoperacionit antidrogë të koduar “Rrjeti”, të zhvilluar në qershor 2023.

Në kuadër të një hetimi me metoda proaktive të nisur në vitin 2021, nga i cili ka rezultuar se shtetasi A. S. shiste doza të lëndëve narkotike, në lokalin e tij dhe në zona të ndryshme në qytetin e Elbasanit.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan ka caktuar për këtë shtetas, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjithashtu, 36-vjecari akuzohet për të njëjtën vepër penale, në kuadër të megaoperacionit antidrogë të koduar “Rrjeti”, të zhvilluar në qershor 2023.

EMISIONET